Kolajen Desteği

0
399
Kolajen desteği
Kolajen desteği

Kolajen (kollajen); cilt yaşlanmasını geciktiren, kırışıklık oluşumunu engelleyen aynı zamanda tırnakları kasları ve saçları güçlendirme özelliğine sahip bir aminoasittir.Vücudumuzdaki proteinlerin  çoğunluğu kolajenden oluşur.

Kolajen desteği, vücudumuzda eksilen kolajeni yerine koymak için vücudumuza dışarıdan alınan desteklerdir.

Kolajen aynı zamanda iç organlarımızın ve cildimizin esnekliğini sağlar. Vücudumuzdaki yumuşak dokuları destekler. Dokular arasında bir tutkal görevi gören kolajen yirmili yaşlara kadar vücudumuz tarafından düzenli bir şekilde üretilir. Ancak yirmili yaşlardan sonra vücuttaki doğal kolajen üretimi yavaşlamaya başlar.

Kırklı yaşlardan sonra vücuttaki kollajen miktarı iyice azalır. İlerleyen yaşlarda sebepsiz yere kas ve eklem ağrılarının artmasının nedeni, cildimizin sarkmasının, kırışmasının sebebi vücuttaki kollajen eksikliğidir.

Cildimizin yaşlanmasını durduramayız fakat yavaşlatabiliriz. İlerleyen yaşlarda vücüdun üretemediği kolajeni (kollajen), dışarıdan destekleyerek yaşlanma, cilt sarkması ve cilt krışıklarının oluşumunu geciktirebiliriz. 

Kolajen desteği ile daha canlı ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabiliriz. Aynı zamanda eklem ve kas ağrılarının büyük ölçüde azaldığını görürüz.

Kolajen desteği alırken, alacağınız ürünün içeriğini iyi okumanız gerekir. İçerisindeki kollajen miktarı, kollajenin cinsi, ürünün içerisindeki tuz ve şeker oranı, biotin ve vitamin oranlarına dikkat etmek gerekir.

İçeriği açıkça yazılmayan, güvenilir olmayan ürünler sağlığınızı tehlikeye atabilir.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here