Likit Kolajen Nedir

2
9473
Likit kolajen
Likit kolajen

Likit kelimesi, sıvı, akışkan maddeler için kullanılır. Likit kolajen, sıvı hale dönüştürülmüş kolajendir.

Bildiğiniz üzere kolajen cilt ve bedenimizde bulunan bir çeşit aminoasittir. Vücudumuza destek vererek hücre oluşumuna katkı sağlar ve kas, kemik ve organların tedavisine yardımcı olur. Saçlarımızı, tırnaklarımızı güçlendiren, aynı zamanda vücudumuzdaki kıkırdak dokunun dayanıklı ve esnek olmasını sağlar.

Vücudumuzda cildimizde, damar ve kaslarımızda, kıkırdak dokuda ve kemiklerde olmak üzere çeşitli kolajen tipleri bulunur.  Zamanla çeşitli dış etmenlerin etkisi ve yaşlanma ile birlikte vücudumuzdaki kolajen üretimi zayıflamakta ve bununla birlikte çeşitli cilt problemleri ile karşılaşmak kaçınılmaz olmaktadır.

Cildimizin güzelliğini kaybetmesinin yanı sıra vücuttaki yetersiz kolajen üretimi aynı zamanda çeşitli kas ve kemik ağrılarına da neden olmaktadır. Bu nedenle doğal yollardan kolajen üretimini tetikleyici gıdalar tüketmeye özen göstermeliyiz.

Yaş ilerledikçe insan vücudundaki kolajen üretimi yavaşlamakta, doğal olarak yeterli kolajen üretimi yapılamamaktadır. Bu safhada vücuda kolajen desteği sağlamak için kolajen takviyesi devreye girmektedir.

Kolajen takviyeleri sıvı (likit) şekilde, kapsül veya toz şeklinde olabilmektedir. Likit kolajen (kollajen) içeceği kullanımı kolay pratik bir üründür.

Likit kolajen bir gıda takviyesidir ve hiçbir zaman besin veya ilaç yerine geçmez. Likit kolajenlerin kullanma şekli kür şeklindedir ve belirli aralıklarla tüketilmelidir. Hassas vücut yapısına sahip olanlar da ya da alerjik rahatsızlıkları olan kişilerde doktor kontrolünde kullanılmasında fayda vardır.

2 Yorumlar

    • Merhaba
      Başlangıç için 2 veya 3 aylık kesintisiz bir kür olmalı.
      İlk kürün ardından bir ay ara verildikten sonra vücudun ihtiyacına göre 2 aylık kür tekrarlanabilir.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here