Sıvı Kolajen

0
1839
Sıvı kolajen nedir
Sıvı kolajen nedir


Sıvı kolajen, çeşitli işlemlerle içilebilir hale getirilmiş bir kolajen takviyesidir. İçerisinde hidrolize edilmiş kolajen olduğundan dolayı vücutta emilimi daha hızlıdır ve tamamına yakını vücutta emilir.

Sıvı kolajen, sığır veya balık kaynaklı olabilir.

Kolajeni bir bakıma kemik ve kaslarımızı birbirine bağlı tutan bir çeşit tutkal gibi düşünebiliriz.Yaşın ilerlemesi ve çeşitli faktörler ile vücuttaki kolajen üretimi zamanla yavaşlamakta ve buna bağlı olarak da çeşitli kas ve kemik ağrıları ortaya çıkmaktadır.

Aynı zamanda kolajen üretiminin azalması ile ciltte çeşitli sorunlar da ortaya çıkmaya başlar. Örneğin; kırışıklık, sarkma, çizgiler, gözeneklerin tıkanması ile cansız ve mat bir görünüm, gözaltı koyulukları ve yaşlı görünümde olan cilt yapısı.

Kolajen üretimine yardımcı besinler tüketmek vücuttaki kolajen üretiminin artması için yeterli olmayabilir. Vücudumuz bu gıdalardan kolajen üretebilmek için bol miktarda c vitaminine ihtiyaç duyar. Bu nedenle kolajen üretimini tetikleyici gıdalar ile birlikte bol miktarda c vitamini de almak gerekir.

Kolajeni çocukluk ve gençlikte hayvansal ve bitkisel gıdalardan almak mümkündür. Ancak yaşın ilerlemesi ile vücudun sentezlediği kolajen vücuda yeterli olmaz. O zaman da rahatlıkla temin edebileceğimiz gıda takviyesi olarak kullanılan sıvı kolajenden faydalanabiliriz.

Sıvı kolajenler su ile karıştırılarak, sevdiğiniz bir içeceğinize katarak veya tek başına tüketilebilir.

Dışarıdan güzel görünen bir cilde sahip olabilmek için sadece yüzeyden değil aynı zamanda içten de beslemeliyiz. Takviye edici gıdalar besin yerine geçmese de besinlerin yetersiz kaldığı durumlarda kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur.

Sıvı kolajen takviyesi ilaç değildir.

Alerjik bir yapıya sahipseniz bu tarz ürünleri doktor tavsiyesi ile kullanmanızda fayda vardır.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here